چگونگی ضد عفونی کردن محیط

چگونگی ضد عفونی کردن محیط

 

سمپاشی منازل | سمپاشی کاسپین : چگونگی ضد عفونی کردن محیط،فرا رسیدن پاییز و زمستان و سرد شدن هوا بیشتر اشخاص داخل خانه و محیط کار را با سرما خوردگی و ویروس های آنفولانزا درگیر می کند. جهت جلوگیری از گسترش این بیماری ها ضدعفونی کردن محیط پیشنهاد می شود. همچنین در چنین شرایطی به دلیل بسته بودن ورود و خروج هوای تمیز و تازه از در و پنجره و وجود شخص بیمار ضدعفونی کار دشواری است اما باید هر چه سریع ترین برای حذف باکتری ها اقدام کرد.

طبق تحقیقات انجام شده ریشه اکثر مرگ و میرها و بیماری ها در دنیا ریشه در عفونت آنها دارد. همچنین انواع میکروب ها توانایی سازگاری آنها با محیط بالا است و به همین علت سلامت اشخاص را به شدت تهدید می کنند.

راهکارهای ضدعفونی کردن محیط

برای ضدعفونی کردن محیط به چند راهکاری ساده در زیر اشاره می شود.

درب و پنجره ها را باز نگه دارید

نبود هوای تمیز و پاک در فضاهای بسته یکی از راه های تکثیر و تولید انواع میکروب و ویروس است.

افراد بیمار با تکرار نفس خود عملکرد باکتری ها را افزایش می دهند و منجر به آلودگی محیط مورد نظر می شوند.

توصیه کلی جهت ضدعفونی کردن مکان مورد نظر این است که در و پنجره ها را باز نگه دارید تا میکروب ها و هوای آلوده خروج یابد و هوای تازه و تمیز جایگزین شود.

باز گذاشتن در و پنجره ها موجب می شود هوای داخل مکان بسته در جریان باشد و از تکثر میکروب ها پیشگیری کند.

برای ضدعفونی کردن فضا اسپند دود کنید.

اسپند یکی از بهترین گیاهان خانواده آنتی باکتریال و پاک کننده هوای محیط است.

این گیاه دارای خاصیت میکروب زدایی و ضدعفونی کننده است که برای حذف میکروب ها و ویروس ها به شما می کند.

دود کردن اسپند آرام بخش است و تسکین اعصاب را به همراه دارد.

دود کردن اسپند از شیوع بیماریهای ویروسی مانند سرماخوردگی جلوگیری می کند.

استفاده از کندر در کنار اسپند خواص ضدعفونی کردن را افزایش می دهد و در نتیجه موجب حذف میکروب ها می شود.

جهت ضد عفونی کردن محیط از مواد شوینده آنتی باکتریال استفاده کنید

جهت شستشوی وسایل پرکاربرد در محیط مانند ریموت، کنترل، تلفن، وسایل کاربردی آشپزخانه و هر وسیله ی که بین افراد مشترک است. باید از مواد شوینده آنتی باکتریال جهت ضدعفونی کردن محیط استفاده کرد. تا علاوه بر از بین بردن باکتری ها و میکروب ها از انتقال آنها به افراد دیگر جلوگیری کرد.

بخش هایی از محیط وجود دارد که افراد در طول روز به تعداد دفعات زیاد آن ها را لمس می کنند؛ بنابراین باید دفعات میکروب زدایی بیشتر و با کیفیت تر باشد.

ضدعفونی کردن محیط از طریق ضدعفونی کردن وسایل شخصی

وسایل شخصی مانند گوشی، دسته کلید، هندزفری، کیبورد کامپیوتر در انتقال ویروس ها و باکتری ها نقش موثری دارند و محیط را درگیر می کنند؛ بنابراین بهترین راه حل ضدعفونی کردن محیط به وسیله آنتی باکتریال ها به صورت مداوم همراه با وسایل شخصی است.

ضدعفونی کردن محیط از طریق ضدعفونی کردن سرویس های بهداشتی

شما در هر مکانی خواه خانه، محیط کار، شرکت ها و … باشید از سرویس بهداشتی استفاده می کنید. حال ضدعفونی کردن محیط رابطه مستقیمی با ضدعفونی سرویس های بهداشتی دارد؛ زیرا اگر این سرویس ها تمیز نباشند بر محیط مورد نظر تاثیر می گذارند؛ بنابراین چند نکته در مورد تمیز کردن سرویس های بهداشتی ضروری و به شرح زیر است.

توالت و حمام از جمله مکان هایی هستند که خیلی زود کثیف می شوند و محل مناسبی برای رشد و تکثیر باکتری ها می باشند. در نتیجه باید زود به زود ضدعفونی و تمیز شوند.

هنگام استفاده از توالت فرنگی و زمانی که سیفون را می کشید درب آن را ببندید تا میکروب ها وارد محیط نشوند.
هنگام شستشو جهت از بین بردن میکروب ها از هیچ قسمت و سطحی غافل نشوید؛ زیرا تنها یک قسمت کوچک برای رشد و تکثیر باکتری ها کافی است.

عوامل موثر در ضد عفونی کردن محیط

آز آنجا که بیماری های ویروسی از فردی به فرد دیگر منتقل می شوند و حضور و تعامل شخص در مکان های عمومی ناگزیر است. همچنین با برگشت به محیط مورد نظر این بیماری ها را با خود حمل می کند بنابراین ضدعفونی کردن محیط و رعایت بهداشت جهت پیشگیری و تکثیر این ویروس ها و میکروب ها امری ضروری است. چند عامل بر طول عمر باکتری ها و ویروس ها روی سطح و همچنین ضدعفونی کردن آنها تاثیر می گذارد که به شرح زیر است.

بافت و نوع سطح

عادت های روزمرگی شما مانند ضدعفونی کردن سطح و شستن لباس

روش های رعایت بهداشت شخصی مانند نظافت بدن

روش های تمیز کردن و از بین بردن میکروب ها مانند الکل و مواد ضد عفونی کننده

قابل ذکر است که جهت ضدعفونی کردن خانه و محیط های کاری می توانید از محصولات شرکت کاسپین استفاده کنید تا محیطی به دور از میکروب داشته باشید و با هزینه کم به این مواد دسترسی پیدا کنید.

سطل زباله و تاثیر آن بر ضدعفونی کردن محیط

سطل زباله ایی که در محیط مورد نظر قرار دارد منبع اصلی باکتری ها و میکروب ها است که موجب آلوده شدن محیط می شود.

جهت ضدعفونی کردن و جلوگیری از تکثیر این میکروب خالی کردن سطل ها به طور مکرر الزامی است.

اگر در محیط مورد نظر بیمار یا بیماران ویروسی وجود داشته باشند مسلما سطل ها بیشتر در معرض آلودگی قرار می گیرند؛ بنابراین بعد از اتمام بیماری شستن سطل و ضدعفونی کردن سطل ها ضروری است.

از خاصیت ضدعفونی کنندگی پیاز غافل نشوید، بوی پیاز موجب از بین رفتن میکروب ها مضر می شود.

اگر به بیماری آنفولانزا مبتلا هستید یا به سرماخوردگی دچار شده اید. جهت از بین بردن میکروب ها و ویروس ها در محیط کار یا خانه چند عدد پیاز را برش دهید و در نقاطی از محیط بگذارید.

پیاز نقش دستگاه تصفیه هوا را دارد طوری که ویروس ها و میکروب ها را جذب می کند در نتیجه تنها هوای پاک در محیط باقی می ماند و از ابتلای سایر اعضای خانواده جلوگیری می کند. چنانچه می خواهید از شیوه های مدرن جهت ضدعفونی کردن محیط خانه و یا محل کار خود بهره مند شوید می توانید به شرکت کاسپین مراجعه کرده و از خدمات منحصر به فرد آنان در این راستا بهره مند شوید.

درباره modir

پیشنهاد ما به شما

عملکرد انواع مواد ضدعفونی و میکروب زدایی

عملکرد انواع مواد ضدعفونی و میکروب زدایی عملکرد انواع مواد ضدعفونی و میکروب زدایی، برخی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

Call Now Buttonارتباط با مدیریت