نکات مهم در ضدعفونی حشرات

نکات مهم در ضدعفونی حشرات

خدمات سمپاشی | سمپاشی کاسپین : سمپاشی حشرات اقدامی است برای از بین بردن یا دور کردن حشرات موذی از محل زندگی. هر ساله با شروع فصل تابستان و فرا رسیدن گرما انواع حشرات از جمله پشه و سوسک و حشرات مخصوص درختان به سمت باغ ها و محل زندگی ما هجوم می آورند. این امر باعث ایجاد مشکل و ناراحتی می شود. برای رهایی از این مشکل باید عمل سمپاشی حشرات را انجام داد. در این مقاله سعی می کنیم همه جوانب این کار را مورد بررسی قرار دهیم.

اهمیت طعمه گذاری حشرات

حشرات از هر راهی که پیدا کنند وارد خانه و محل زندگی ما خواهند شد. علاوه بر ظاهر چندش آوری که دارند. باعث بروز انواع بیماری و ناراحتی از جمله حساسیت می شوند. برای مثال حشره ای مانند سوسک که اغلب آن را در خانه خود مشاهده کرده ایم. حامل نوعی تخم انگلی است که می توان سلامتی افراد بخصوص بچه ها و سالمندان را با خطر جدی روبرو کند. برای رها شدن از شر این حشرات موذی و برای در امان ماندن از بیماری هایی که به واسطه آن ها ممکن است دچار شویم.

بهترین کار سم پاشی محل زندگی مان است. نکته بسیار مهم در سمپاشی حشرات توجه به نحوه درست استفاده از سمی است که آن را مورد استفاده قرار می دهیم. اگر سم را به روش درست استفاده نکنیم ممکن است باعث بروز مشکلات فراوانی شویم. به همین دلیل بهتر است برای سم پاشی حشرات از فردی با تجربه و متخصص در این رابطه کمک بخواهیم.

ترفندهای انجام ضدعفونی حشرات

۱: تهیه سم مناسب برای طعمه گذاری حشرات.

با وجود متنوع بودن انواع سم در بازار باید با یک متخصص در زمینه سم مخصوص حشرات مشورت کرد. شما نوع حشره ای که به خانه و یا باغ و درختان شما هجوم آورده اند را شرح دهید. تا افراد باتجربه بهترین نوع سم را به شما پیشنهاد دهند.

۲: انتخاب زمانی مناسب برای ضدعفونی حشرات

بهترین زمان برای ضدعفونی حشرات فصل پاییز و زمستان است. زیرا در این فصول حشرات اقدام به تخم ریزی خواهند کرد. بهتراست قبل از تبدیل شدن تخم به حشره آن را نابود کرد. علاوه بر این عده ای از کارشناسان معتقدند. باید اینکار را هنگامی انجام داد که حشره فعالیت کمتری دارد. مثلا برای سوسک ها بهترین زمان سم پاشی هنگام تاریکی و شب است. چون فعالیت سوسک در این زمان به حداقل خواهد رسید.

۳: محل سـم پـاشـی را باید در نظر گرفت

اگر مایلید کار سمپاشی حشرات را انجام دهید باید همه فضایی که در آن زندگی می کنید را سمپاشی کنید. برای مثال اگر در زیر زمین خانه خود حشرات را مشاهده کرده اید. باید کل خانه را سمپاشی کنید. چون ممکن است با این عمل در زیرزمین حشرات به جاهای دیگری از خانه هجوم بیاورند. با این روش شما کل محل زندگی تان را از شر حشرات ایمن کرده اید.

نکات مهمی که باید قبل از ضدعفونی حشرات انجام داد

برای طعمه گذاری حشرات باید قبل از انجام کار نکات مهمی را رعایت کرد. تا علاوه بر این که از شر حشرات راحت می شوید. کار شما نتیجه معکوس نداشته باشد. این اقدامات عبارتند از:

۱: توجه به توصیه کارشناس سم شناسی برای انتخاب بهترین نوع سم

۲: یاد گرفتن چگونگی بکارگیری سم و رعایت نکات مراحل استفاده از آن

۳: دور کردن بچه ها و افراد ضعیف از محل سم پاشی

۴: دور کردن مواد خوراکی و آشامیدنی از محلی که قرار است عمل سم پاشی حشرات انجام شود.

۵: انتخاب زمان مناسب ضدعفونی حشرات بر اساس نوع حشره

نکات مهمی که باید هنگام طعمه گذاری حشرات به آن توجه کرد:

۱: در زمان سمپاشی باید از لباس و روبند یا ماسک مناسب استفاده کرد.

۲: در زمان سمپاشی حشرات تا جایی که امکان دارد از خوردن و آشامیدن خودداری کنید.

۳: در صورتی که سمپاشی در محیط بسته باید انجام شود. حتما اقدام به باز کردن در و پنجره نمایید. تا دچار مسمومیت نشوید.

۴: بعد از پایان کار سمپاشی حشرات چند ساعتی از ورود به محل سمپاشی خودداری کنید.

۵: هنگام آماده کردن سم برای سم پاشی حتما در فضای باز قرار بگیرید. و طوری بایستید که هوا یا باد سم را به سر و صورت شما نپاشد.

۶: دقت کنید سم را بیشتر از حد مجاز غلظت آماده نکنید.

۷: در صورتی که نمی توانید برای مدت بیشتری از محل سمپاشی دور بمانید سم پاشی را به صورت نقطه ای انجام دهید . تا سطح آلودگی به حداقل برسد.

نکات ایمنی که باید بعد از عمل طعمه گذاری حشرات انجام داد

۱: بعد از اتمام کار سم پاشی حشرات فورا لباس خود را عوض کنید دست و صورت خود را با آب و صابون بشویید. سپس دوش بگیرید.

۲: تمام لباس هایی که با آن کار سم پاشی را انجام داده اید. باید با آب و یک شوینده قوی شسته شوند و در معرض نور خورشید قرار داده شوند.

۳: سم باقی مانده را در ظرف اولیه آن بریزید و در جایی امن و دور از دسترس افراد بخصوص کودکان قرار دهید.

۴: تمامی ظروف و لوازمی که به نحوی به سم آلوده شده اند را شسته و ضدعفونی کنید.

بعد از اتمام سمپاشی حشرات تقریبا ۴۸ ساعت از ورود به محل زندگی خود خودداری کنید. سپس می توانید وارد محل شوید. درها و پنجره ها را حتما باز کنید. رختخواب و بالش ها را در آفتاب پهن کنید تا آثار سم احتمالی بر روی آن ها از بین برود. سپس تمام وسایل آشپزخانه را با دقت شستشو دهید. محیط را از حشرات نابود شده پاک کنید.

نکته بسیار مهم در زمینه سمپاشی حشرات این است که هرگز سر خود و بدون داشتن اطلاعات کافی و مشورت با افراد متخصص اقدام به خرید سم نکنید.زیرا این کار علاوه بر آن که موجب آسیب زدن به خود و خانواده تان خواهد شد. ممکن است مقاومت حشرات موذی در برابر سم پاشی را تا حد زیادی بالا ببرید و دیگر با آسانی نتوانید از شر آن ها خلاص نشوید.

درباره modir

پیشنهاد ما به شما

عملکرد انواع مواد ضدعفونی و میکروب زدایی

عملکرد انواع مواد ضدعفونی و میکروب زدایی عملکرد انواع مواد ضدعفونی و میکروب زدایی، برخی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

Call Now Buttonارتباط با مدیریت