نحوه طعمه گذاری سوسری ها

نحوه طعمه گذاری سوسری ها

سوسری چه نوع جانوری است

سمپاشی کاسپین : از سایت های معتبر می توان نحوه طعمه گذاری سوسری تعیین کرد و آنها توضیح کامل و اصولی را در خصوص رفتار و خطرات حاصل از این حشره را در اختیار شما قرار داده تا بدین وسیله بتوان راه های مهار، مبارزه و نابود کردن آنها را آموخت.

سوسک واژه ای که کلیه مردم این موجود را با این اسم می شناسند، ولی اسم حقیقی آن یا در اصطلاح نام علمی آن سوسری است. خب قطعا شنیده اید که خانم ها از این حشرات ترس عجیبی دارند که اغلب اوقات مورد تمسخر آقایان قرار می گیرند.

اگرچه بخواهیم به صورت علمی این موجود را نظاره کنیم احتمالا به این مسئله پی خواهیم برد که ترس خانم ها چندان بی علت هم نیست، احتمالا چندش آور بودن این موجود دلیل ترس و تنفر آدم ها شده است. ولی این تنها ظاهر ماجرا است.

 

چقدر زمان لازم است تا سوسری ها را نابود کرد

حداقل زمان ممکن برای رهایی خانه از انواع سوسری ها به نوع و میزان آلودگی بستگی دارد. خیلی از سم ها غالبا در مقابل این نوع حشرات تاثیری ندارند. چراکه این آفات خیلی سازگار هستند و توانایی استقامت در مقابل سموم را دارند.بعضی از آن ها به خانه های انسانی هجوم می برند و همانند آفات مد نظر قرار می گیرند و بعضی دیگر توانایی تحلیل مواد آلی را دارند.

سوسری های آفات اکثرا ناقل بیماری های متنوعی هستند چرا که همواره در مجاور سطل های زباله ، آشپزخانه و یا محلی که غذا موجود است تولید و تکثیر می شوند. البته ممکن است رستوران ها نیز کلونی این حشرات را آنالیز کنند.

نکات مهم در خصوص نابودی این حشرات

این حشرات معمولا بوهای نامطبوعی را از خود انتشار می کنند و نیز می تواند از خود صدایی تولید کند. برای پیروز شدن در نبرد با این موجودات بایستی به این مسایل توجه کنید:

•ورود این حشرات

این حشرات می توانند از راه های متنوعی نظیر شکاف ها، لوله های فاضلاب، دریچه ها و… وارد خانه شوند. گاها همراه با خرید نظیر کیسه های مواد غذایی، جعبه و حتی کیف پول هم مشاهده می شوند.

•انعظاف پذیری

همانطور که می دانید این حشرات معمولا شبگرد هستند اگر یکی را مشاهده کرده باشید قطعا همه آنها را دیده اید. اگر شما چند سوسک را همزمان باهم ببینید بدین مفهوم است که آنها از راهی توانسته اند بیش از اندازه گرد هم آیند و این یکی از نشانه های آلودگی بسیار است.

•بی تاثیر بودن خودتان

این حشرات در مخفی شدن سریع تر از آدم ها عمل می کنند، تخم این موجودات در برابر خیلی از حشره کش ها مقاومت تر هستند. بنابراین استفاده از ابزار ویژه، مواد در کنار داشتن آگاهی بالا در مهار آنها نقش مهمی را در از بین بردن این دسته از حشرات موذی ایفا می کند. در این صورت بهتر است عمل سمپاشی را با مواد عالی انجام داد تا بدون هیچ مسئله ای از شر آنها به صورت کامل خلاص شد.

موثرترین نحوه طعمه گذاری با سوسری

با ملاحظه به تاثیرات زیان بخش سموم تبحر در کنار تجربه و خبرگی در نحوه طعمه گذاری سوسری ها بسیار حائز اهمیت است. متاسفانه با بکارگیری بیش از اندازه از این سم ها به وسیله افراد غیر حرفه ای ، تاثیرات زیان بخشی را بر روی آدم ها و زیستگاه خواهد داشت و این سبب مقاومت و سازگاری این حشرات به سموم شده است. مسئله تنها نابود کردن این موجودات نیست بلکه شیوه درست بکارگیری از سموم با ملاحظه به نوع محیط بایستی رعایت شود.

اشخاص ناوارد به سموم تندرستی اعضای خانواده علی الخصوص کودکان، سالمندان، خانم های باردار و بیماری های ریوی، کلیوی و قلبی را با خطر روبه رو می سازد.

یکی از مسائل بکارگیری از سموم شیمیایی این است که اشخاص آماتور با خرید سموم از عطاری های فاقد پروانه کسب، بدون ملاحظه به گونه حشره مدنظر و دوز مصرفی، افزون براین که به تندرستی اعضای خانواده صدمه وارد می کند بلکه این حشرات را به این سموم مقاوم می کنند. در این صورت موثرترین روش سمپاشی حشرات این است که این عمل را به دست افراد کاربلد و ماهر سپرد تا بدون هیچ مشکلی آن را انجام دهند.

موثر ترین روش سمپاشی و موثرترین استراتژی جهت نبرد با سوسری رجوع به یکی از موسسات سمپاشی دارنده مجوز قانونی از وزارت بهداشت است. موسسات معتبر با داشتن اکیپی متخصص ، خبره و با پیشینه عملی موفق توانسته به ریشه کنی و نابود کردن این حشرات کمک بسزایی کنند.

راه های مبارزه با این نوع حشرات موذی

شیوه های متنوعی برای نبرد با سوسری ها وجود دارد ‌که عبارتند از:

•از نگهداری لباس های کثیف خودداری کنید.

•زباله و آشغال را در ظرف های دارای درب نگه دارید.

•از راه های مبارزه با سوسری ها این است که مواد خوراکی و غذایی را داخل ظرف های دربسته قرار دهید.

•چهارچوب درب هایی که دچار پوسیدگی شده اند را بهتر است تعویض کنید.

•سوراخ ها، درز های موجود در آشپزخانه، حمام ک تمامی جاهایی که این حشرات امکان دارد در آنجا لانه کرده باشند.

• از ریختن مواد خوراکی بر روی سطوح مختلف و همچنین از انبار کردن باقی مانده مواد غذایی و نان خشک در منزل به شدت اجتناب کنید.

• از عمده ترین راه های مبارزه با سوسری ها، نوسازی محیط و توجه به نظافت در آپارتمان ها و خانه ها است.

•توری های ریز مناسب برای دریچه هواکش ها، فاضلاب ها و کف پوش ها بکار ببرید تا این حشرات نتوانند از این مکان ها خارج شوند.

•این حشرات در طول روز در حفره ها و درزها وجود دارند و شب ها برای تغذیه از این نواحی خارج می شوند. سمپاشی پیرامون لوله های آب گرم، پیرامون کف شوی های فاضلاب، زیر قفسه ها، کابینت ها و دیگر نواحی که احتمال وجود سوسک در آن زیاد است با یک سم مطلوب اگر صورت گیرد این حشرات موذی را نابود می کند.

بهترین فصل برای طعمه گذاری این حشرات چه زمانی است

سمپاشی سوسری ها در آپارتمان ها باید هر سال با برنامه ریزی دقیقی به وسیله صاحب ساختمان صورت گیرد و مطلوب است کلیه ساکنان ساختمان برای اثر بخش بودن سمپاشی به صورت هماهنگ مبادرت کنند.

مطلوب ترین زمان و فصل برای انجام این عمل در فصل بهار است چرا که این حشرات با گرم شدن هوا شروع به تخم ریزی و زاد و ولد می کنند و مطلوب است پیش از تکثیر آنها سمپاشی مرحله نخست را انجام داد و مرحله بعدی در صورت لزوم در تابستان بایستی انجام گیرد تا فرایند مبارزه بصورت کامل صورت گیرد. شرکت کاسپین پیشرو در صنعت سمپاشی انواع حشرات موذی می باشد

درباره modir

پیشنهاد ما به شما

عملکرد انواع مواد ضدعفونی و میکروب زدایی

عملکرد انواع مواد ضدعفونی و میکروب زدایی عملکرد انواع مواد ضدعفونی و میکروب زدایی، برخی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

Call Now Buttonارتباط با مدیریت