ضد عفونی سطوح جهت مبارزه با کرونا

ضدعفونی سطوح جهت مبارزه با کرونا

 

ضدعفونی سطوح جهت مبارزه با کرونا،مرکز پیشگیری و کنترل بیماری ها اعلام کرد مکان ها و شرایطی که احتمال دارد به ویروس کرونا آلوده نباشد ضدعفونی کردن سطوح با آب و صابون کفایت می کند و دیگر نیازی به اسپری و پاشیدن مواد ضدعفونی نیست. بنابراین اگر تمیز کردن حداقل یک بار در طول روز با مواد شوینده و صابون انجام شود میزان ویروس روی سطح را به صورت قابل توجهی کاهش می دهد.

البته خدمات سمپاشی منازل و مدارسی که تایید شده یا مشکوک به ویروس کرونا طی یک شبانه روز باشد توصیه می شود. همچنین کارشناسان پزشکی و متخصصان بهداشت توصیه می کنند که آلوده شدن و انتقال ویروس تنفسی به وسیله سطوح نسبت به تماس مستقیم شخص آلوده با ترشحات تنفسی و یا از راه هوا کمتر است.

همچنین رعایت نکات بهداشتی، شست و شوی دست ها و استفاده درست از ماسک می تواند به پایین آمدن خطر انتقال از طریق سطح کمک شایانی بکند. البته عامل اصلی اشخاص ابتلا به کرونا از طریق نزدیکی با افراد مبتلا و تماس فردی اتفاق می افتد.

جهت ضدعفونی سطوح از چه موادی استفاده شود؟

جهت ضد عفونی کردن سطوح با میزان آلودگی پایین استفاده از آب، صابون و مواد شوینده کفایت می کند همچنین استفاده از مواد ضدعفونی کننده با الکل هفتاد درصد و یا سفید کننده نیاز جوابگو است. البته مواد طبیعی و سرکه توصیه نمی شود. همچنین اگر شما در مناطقی هستید که دسترسی به دستمال ها و اسپری های ضدعفونی کننده دشوار است می تواند از آب و صابون یا سفید کننده های رقیق شده خانگی برای پاک کردن سطوح استفاده کرد.

ضدعفونی سطوح جهت مبارزه با کرونا چگونه است؟

مواد نظافتی و شوینده ای که جهت ضدعفونی کردن سطوح جهت مبارزه با کرونا استفاده کرده اید بلافاصله تمیز نکنید. بیشتر محصولات ضدعفونی مثل دستمال های مرطوب و اسپری ها باید برای مدتی روی سطوح باقی بمانند تا تاثیر خود را بگذارند. همچنین مطالعه دستورالعمل ها روی این محصولات باعث می شود سطح آگاهی شما در زمان استفاده از آنها بالا برود و تاثیر خود را بهتر روی سطوح نشان دهد. البته ناگفته نماند کالاهای حساس مثل گوشی همراه یا هر دستگاه الکترونیک باید از کاور برای آنها استفاده شوند تا آسیب جدی نبینند.

نکات مهم هنگام ضدعفونی کردن سطوح در زمان کرونا

بازگشت ویروس جهش یافته کرونا و افزایش افراد مبتلا به این ویروس و در نهایت مرگ و میر توصیه می شود که ضدعفونی کردن سطوح در اماکن مختلف در دوران همه گیری کرونا انجام شود. بنابراین رعایت نکات زیر ضروری است.

آسانسور منبع اصلی انتقال کوئید 19 است. جهت تهیه مایحتاج زندگی و رفتن به محل کار تا جای ممکن از آسانسور استفاده نکنید، حال اگر مجبور هستید و نمی توانید از پله ها عبور کنید با بستن ماسک از عطسه ها و سرفه های ناگهانی جلوگیری کنید. همچنین باید هواکش های داخل آسانسورها جوری تنظیم شوند که به محض باز شدن درب آنها به صورت اتوماتیک روشن شوند.

افراد مشکوک یا مبتلا به کرونا که در منزل بستری هستند و یا دوران نقاهت خود را میگذرانند حدالامکان خروج خود از منزل را کاهش دهند و مراقبت های بهداشتی را اصولی رعایت کنند.

افرادی با زمینه بیماریهای خاص و افراد چاق به شدت در معرض آلودگی و تهدید این ویروس قرار دارند. بنابراین رعایت مراقبت های بهداشتی و کاهش تماس امری ضروری برای آنها محسوب می شود.

گند زدایی سطوحی از منزل یا مکان های عمومی مانند دستگیره های در، مبلمان، سرویس های بهداشتی و آسانسورها که بیشتر در معرض آلودگی قرار دارند توسط مسئولین نظافت انجام گیرد.

رعایت اصول بهداشتی در زمان کرونا

با رعایت اصول بهداشتی، به کارگیری لوازم بهداشتی، حفاظت فردی، دوری از تجمعات و ماندن در خانه توصیه می شود که چهار دسته از افراد جامعه که شامل افراد مشغول به کار در مراکز درمانی و بهداشتی، افرادی با بیماری زمینه ای، زنان باردار و افراد مسن قبل از شروع سرما و فصل پاییز اقدام به تزریق واکسن آنفلوآنزا کنند.

با رعایت اصول بهداشتی که مهمترین آنها استفاده از ماسک، شست و شوی مداوم دست ها به وسیله مواد ضدعفونی یا آب در تماس با سطح های آلوده و رعایت فاصله اجتماعی می توانید خود را در مقابل این ویروس ایمن کنید.

نقش اصلی در کنترل همه گیری کرونا این است که پیشگیری های بهداشتی به صورت کلی اجرا شود زیرا این روش ارزان ترین، آسان ترین، اقتصادی ترین، قابل دسترس ترین و موثرترین راه مقابله با این ویروس نسبت به درمان آن است.

سـمـپـاشـی سطوح سخت آلوده به ویروس کرونا

ضدعفونی سطوح جهت مبارزه با کرونا سخت مانند سطوح شیشه ای، فلزی، پلاستیکی و چوبی به دلیل بالا بودن ماندگاری ویروس روی آنها کار دشواری است. بنابراین زمان مواجه شدن با ویروس بهتر است این سطوح ضدعفونی شوند البته برای ضدعفونی کردن چنین سطوحی استفاده از محلول خانگی با ترکیب سرکه و آب یا محصولات ضدعفونی کننده مختصص به این سطوح توصیه می شود.

تمیز کردن مکرر سطوح با این مواد از تکثیر و گسترش باکتری ها و میکروب ها جلوگیری می کند. همچنین برای سطوحی که جنس آنها از لمینت و وینیل است از محلول خانگی سرکه و آب گرم استفاده شوند و به هیچ عنوان مواد ضد عفونی توصیه نمی شوند زیرا سطوح آسیب می بینند‌.

ضدعفونی سطوح نرم چهت مبارزه با کرونا

ضدعفونی کردن سطوح نرم مانند پرده ها، قالیچه، فرش و مبلمان که محل تجمع ویروس ها هستند کار چندان دشواری نیست. یکی از این روش ها استفاده مواد شوینده یا آب و صابون است همچنین می توانید روی مبلی ها و پرده ها را در لباسشویی با درجه آب بالا بشوید و در معرض نور خورشید قرار دهید. جهت ضد عفونی قالیچه و فرش ها اول بهتر است جارو بکشید سپس با مواد شوینده آنها تمیز کنید. اگر بخارشو در دسترس است مقداری سرکه داخل مخزن بریزید تا سطوح فرش به خوبی ضدعفونی شود.

جهت انجام ضدعفونی سطوح منازل و اماکن عمومی به روش کاملا مدرن می توانید به شرکت سمپاشی کاسپین مراجعه کنید و از مزایا و به روز بودن این شرکت بهره ببرید. این شرکت با به کارگیری مواد ضد عفونی استاندارد و با عوارض پایین توانسته است در سطح کشور در حوزه سمپاشی کمک شایانی به مردم بکند و بر اعتبار خود بیفزاید.

درباره modir

پیشنهاد ما به شما

عملکرد انواع مواد ضدعفونی و میکروب زدایی

عملکرد انواع مواد ضدعفونی و میکروب زدایی عملکرد انواع مواد ضدعفونی و میکروب زدایی، برخی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

Call Now Buttonارتباط با مدیریت