ضد عفونی خانه برای از بین بردن حشرات

ضدعفونی خانه برای حشرات

 

سمپاشی منازل | سمپاشی کرج | سمپاشی کاسپین : با گرم شدن هوا اهمیت ضدعفونی خانه برای از بین بردن حشرات موذی نظیر سوسک مگس، مورچه پشه، هزارپا، ساس و دیگر حشرات که برای ما ایجاد زحمت می کند و مشاهده آن ها در خانه بسیار عذاب آور است ، پیدا می شود. افرون بر عذاب وجود بعضی از این موجودات موذی سبب آلودگی در منزل و ایجاد بیماری می کنند.

اعلب این مسئله با یک اسپری حشره کش رفع و رجوع می شود ولی در منازل قدیمی تر که حشرات رشد و تکثیر یافته اند کار به همین آسانی نیست و بایستی به فکر سمپاشی منزل باشید‌. متد خانگی با صنعتی کاملا متمایز و معمولا راحت تر است حتی می توانید این کار را خود شخصا انجام دهید. اگرچه این عمل بایستی با رعایت نکاتی عمده صورت گیرد که هم کار بصورت صحیحی انجام گیرد و هم منتهی به مسمومیت نشود.

اصول صحیح ضدعفونی خانه

در مجموع می توان فاکتور های ضروری برای سمپاشی را به این صورت طبقه بندی کرد که عبارتند از:

•قبل از شروع این کار در رابطه با گونه آفت و به کارگیری از سموم مطلوب به خوبی مشورت کنید.

•شخصی که این کار را انجام می دهد بایستی به صورت حرفه ای و کامل در این حیطه اموزش دیده باشد.

•از اصول درست سمپاشی باید به این مورد توجه کرد که از خرید سم با بسته بندی های مشکوک ، تقلبی و غیر سالم پرهیز کنید.

•در جابه جایی آفت کش ها به مبادی ایمنی توجه داشته باشید بخار های سمی با گذشت زمان سبب به وجود امدن حساسیت می شود.

دیگر اصول درست طعمه گذاری خانه

•پس از انجام این عمل حتما استحمام و لباس ها را شستشو دهید.

•مواد خوراکی و غذایی را از محوطه دور کرده و مواد آمیخته به سموم را دفن یا آتش بزنید.

•تمامی بخش های آغشته به سم بایستی با آب خیلی زیاد شسته شوند.

•آفت کش را بصورت جدا و دور از دستدس کودکان در محلی مطمئن و کنار دیگر مواد قرار ندهید.

•ظروف آفت کش را برای بکارگیری های بعدی استفاده نکنید.

•دوز مطلوب به کار ببرید.

•ظروف مربوط به سم را بعد از سوراخ کردک دفن کرده یا بسوزانید.

•از دست زدن به این افت کش ها به شدت اجتناب کنید.

•حیوانات و پرندگان در زمان این کار بایستی دور از محوطه قرار گیرند.

•در زمان باد و باران نبایستی این عمل را انجام داد.

•فراموش نکنید که سم تا هنگامی که نمناک است و بصورت کامل خشک نشده می تواند به راحتی ایجاد مسمویت کند.

•زنان باردار، کودکان و اشخاصی که دستخوش بیماری هستند و دارای حساسیت های پوستی هستند بایستی در زمان انجام این کار در محل حضور نداشته باشند.

از دیگر اصول درست سمپاشی می توان به این مورد اشاره کرد که پس از این کار و برگشت به خانه کلیه پنجره ها و سیستم مطبوع را روشن کرده تا خانه هوادهی شود.

مناسب ترین زمان برای ضدعفونی خانه چه مواقعی است؟

زمان مطلوب برای سمپاشی متمایز است به صورتی که برای برخی حشرات صبح زود و برای بعضی دیگر غروب خورشید مطلوب است. در هر صورت با مشاهده نخستین آفت بایستی خیلی فوری این کار را شروع کرد. دمای مطلوب برای اسپری کردن سم تقریبا معادل ۲۷ درجه سانتی گراد می باشد. فصول مطلوب برای این عمل به ویژه درباره درختان دانه دار، پیش از فصل بهار و از زمان برآمدگی جوانه ها می باشد.

زمان مناسب برای سمپاشی در خصوص گیاهان ساختمانی با توجه به گونه گل و وضعیت آب و هوایی محل متمایز است. سم های شیمیایی به صورت پودر یا حل شونده به بازار ارائه و به فروش می رسند. برلی خلاصی از آفت های مدنظر باید سم مطلوب را تشخیص داد. دقت کنید که گیاهان نورسته در مقابل افت ها خیلی حساس تر هستند و بایستی به صورت دقیق و دوره ای مورد بررسی واقع شوند.

انواع سم‌ در طعمه گذاری

در مجموع چند طبقه بندی برای سموم در سمپاشی موجود می باشد:

•سموم بیولوژیک

این نوع سم که ارگانیک می باشد به هدف مهار آفت ها و بیماری گیاهان ساخته شده و با هر گونه وضعیت محیطی هماهنگ است. باکتری های به کار برده شده در آن قابلیت ساخت اقسام آنتی بیوتیک ها یا اعمال رابطه انگلی بوده و سبب مهار خیلی از افت ها و بیماری های گیاهی ، بهسازی تولید آنتی اکسیدان های بحران زا و ساخت هورمون های گیاهی و محرک نمو ریشه و بهسازی جذب مواد مغذی مورد نظر است.

•سموم سیستمیک

این دسته از سموم امکان دارد خاصیت گوارشی دود کردنی ، تماسی و یا کلیه آنها را داشته باشند. ولی خصوصیات عمده انها این است که بعد از اسپری شدن روی رویه گیاه یا استفاده در خاک و به وسیله ریشه، خیلی فوری به درون بافت گیاه رسوخ کرده و در تمامی اندام های آن توزیع می شوند و آفاتی را که از درون یا بیرون گیاه تغذیه می کنند را نابود می ‌کند.

بکارگیری ابزار مناسب جهت طعمه گذاری خانه

ابزار مطلوب سمپاشی معمولا نرخ بالاتری دارند که به همان میزان از سطح کیفی مطلوب و بالایی برخوردارند. این امتیاز سبب می شود میزان سم و آب کمی در این ابزار به کار برده شود همچنین اثر بخشی این سموم بسیار زیاد خواهد بود.‌ به عنوان مثال اگر این کار با اندازه قطرات ۱ الی ۱۰۰۰ میکرون صورت گیرد خیلی موثر تر از نازلی است که قطرات خیلی بزرگی را اسپری می کند، در نهایت میزان آب و سم خیلی کمی هدر می رود و تابع ان هزینه ها نیز کاهش می یابند. در این صورت وسیله ای که بتواند قطرات کوچکی را اسپری کند برای این کار بسیار مطلوب تر است.

در شیوه درست سمپاشی بایستی کلیه محلول به صورت یکنواختی اسپری شود و همانند شبنم برروی گیاه باقی بماند و از روی گیاه چکه نکند چون هنگامی که آب زیادی بر روی گیاه باشد سلول های آن دستخوش ورم می شوند و روزنه ها مسدود می شود و این محلول به گیاه جذب نمی شود در این صورت شتاب و میزان خروجی سم طی زمان سمپاشی بایستی یکنواخت باشد.

شرکت سمپاشی کاسپین در زمینه بیولوژی حشرات، شیوه تاثیر آفات بهداشتی بر تندرستی اشخاص و سمپاشی فعالیت دارد.

درباره modir

پیشنهاد ما به شما

عملکرد انواع مواد ضدعفونی و میکروب زدایی

عملکرد انواع مواد ضدعفونی و میکروب زدایی عملکرد انواع مواد ضدعفونی و میکروب زدایی، برخی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

Call Now Buttonارتباط با مدیریت