سم پاشی تضمینی انواع حشرات

سم پاشی تضمینی انواع حشرات

سم پاشی تضمینی انواع حشرات یکی از راهکارهای مهم برای خلاص شدن از دست انواع حشرات موذی و خانگی مانند:مار،عقرب،رتیل،ساس، سوسک، مگس و پشه است.

سم پاشی تضمینی انواع حشرات اقدامی است که با شروع فصل گرما اهمیت بیشتری در نزد افراد پیدا خواهد کرد. روش تضمینی از این جهت مهم است که گاهی اوقات سم پاشی با صرف وقت و هزینه زیادی انجام خواهد شد اما نتیجه کار برعکس خواهد بود یعنی به جای این که حشرات از بین بروند آن ها را در برابر سم مقاوم تر خواهیم کرد و این بدان علت است که اصول اولیه در سم پاشی رعایت نشده است.

سم پاشی حشرات چگونه انجام خواهد شد؟

 این حشرات اغلب اوقات دردسرهای بزرگی را برای افراد به وجود خواهند آورد. این حشرات علاوه بر چندش آور بودن شان از لحاظ پزشکی هم گاهی ناقل انواع بیماری ها هستند و باعث بروز انواع حساسیت های پوستی و بیماری در افراد خواهند شد.

گاهی اوقات مشکل حاد نخواهد بود و با یک اسپری حشره کش می توان از شر این حشرات خلاص شد اما در اغلب موارد مشکل فراتر از حد تصور ما می باشد و تنها راه، استفاده از روش های سم پاشی گسترده و اصولی است تا به صورت تضمینی از شر این حشرات برای همیشه رهایی بیابیم.

تاثیر انتخاب سم مناسب برای ضدعفونی انواع حشرات

رفتار و واکنش هر حشره نسبت به نوع سمی که برای از بین بردن آن استفاده خواهد شد متفاوت است. برای رهایی از وجود انواع حشرات ابتدا باید حشره را شناسایی کرد سپس سم مناسب برای از بین بردن آن را انتخاب و مورد استفاده قرار داد. مسئله مهم دیگر این است که باید در انتخاب سم ها دقت لازم را داشته باشیم زیرا بسیاری از سم ها بر روی سلامت انسان تاثیر مخربی دارند بنابراین لازم است در انتخاب سم دقت بالایی شود.

مراحل طعمه گذاری تضمینی انواع حشرات

اولین قدم برای طعمه گذاری تضمینی انواع حشرات انتخاب سم مناسب است. مرحله بعدی خارج کردن مواد خوراکی و پوشاندن لوازم محلی است که سم پاشی در آن صورت خواهد گرفت. سپس شخصی که قرار است کار سم پاشی را انجام دهد باید لباس مناسب به تن داشته باشد. باید تمام نقاط بدن از موها گرفته تا دست و بینی و دهان شخص پوشیده باشد.

برای وارد نیامدن آسیب به ریه ها حتما از ماسک استفاده شود در صورتی که ماسک در دسترس نباشد باید دهان را با یک دستمال چند لایه مرطوب پوشاند. برای از بین بردن کامل حشرات باید دورترین و غیر قابل دسترس ترین نقاط خانه را هم سم پاشی کرد. همچنین نباید از درز دیوارها، کف اتاق ها و بین کابینت ها ی آشپزخانه غافل شد. برای کسب یک نتیجه قابل قبول بهتر است سم پاشی را به صورت دوره ای انجام داد تا حشرات به صورت کامل ریشه کن شوند.

مراحل بعد از سم پاشی تضمینی انواع حشرات

مهم ترین اقدام بعد از ضدعفونی تضمینی حشرات پاک نکردن سموم از روی سطوح تا ۲۴ ساعت است. تا اگر حشره ای زنده مانده باشد به وسیله تماس با سمی که بر روی سطوح باقی مانده است از بین برود. به علت آلوده بودن هوای محیطی که سم پاشی در آن انجام شده است بهتر است افراد تا یک شبانه روز به آن محل رفت و آمدی نداشته باشند.

شخصی که کار سم پاشی را انجام داده است بعد از اتمام کار باید تمام لباس های خود را فورا از تن خارج کرده و به وسیله یک شوینده قوی شست و شو دهد و سپس در معرض نور خورشید و هوای آزاد قرار بدهد. در آخرین مرحله از پرسه سم پاشی باید تمام سطوحی که به سم آغشته شده اند را به وسیله یک شوینده و یا یک اسپری تمیز کننده سطوح کاملا از سم پاکسازی کرد.

بهترین زمان سم پاشی انواع حشرات

هر نوع حشره ای در فصلی خاص شروع به رشد و تکثیر خواهد کرد. به همین دلیل باید با توجه به نوع حشره ای که مشاهده شده است کار سم پاشی را آغاز کرد. اما بیشتر حشرات در فصل های گرم سال فعالیت خود را آغاز خواهند کرد. بنابراین بهترین زمان سم پاشی اوایل اردیبهشت است زیرا در این فصل بیشتر حشرات هنوز در مرحله تخم ریزی هستند و برای ریشه کنی حشرات بهتر است این زمان را انتخاب کرد.

هزینه ضدعفونی انواع حشرات

هزینه سم پاشی تضمینی انواع حشرات متفاوت است زیرا برای از بین بردن هر کدام به نوعی سم خاص نیاز است. نوع سم انتخابی و همچنین مقدار استفاده از آن بر روی میزان قیمت و هزینه سم پاشی تاثیر دارد. علاوه بر این موارد دیگری هم در تغییر میزان هزینه تاثیر خواهد گذاشت از جمله:

۱: مساحت ساختمان و محلی که سم پاشی در آن صورت خواهد گرفت.

۲: تعداد دفعاتی که سم پاشی انجام خواهد شد.

۳: نوع حشره و میزان رشد و تکثیر آن

اقدامات لازم برای جلوگیری از ورود مجدد حشرات

اگر محیط محیطی بسته مانند خانه یا اداره و موسسه است. بهترین و کاربردی ترین اقدام برای ورود مجدد حشرات بعد از سم پاشی رعایت نظافت و تمیز نگه داشتن محیط است. همچنین رطوبت و چربی از عوامل دیگر برای جمع شدن حشرات در یک محیط می باشند پس لازم است تا حد ممکن محیط خشک نگه داشته شود و چربی روی سطوح را به صورت روزانه پاک کرد. عامل دیگر برای ورود مجدد حشرات مواد غذایی هستند که باید در ظروف دردار و خشک نگهداری شوند.

مهم ترین راهی که باعث ورود حشرات به داخل ساختمان خواهند شد فاضلاب و چاه های آب می باشند بنابراین بهتر است که از درپوش های مناسب برای پوشاندن دریچه های فاضلاب استفاده کرد. آخرین اقدام برای جلوگیری از ورود مجدد حشرات استفاده از سطل های زباله در دار و نظافت به موقع و روزانه آن ها است.

برای سم پاشی تضمینی انواع حشرات نیاز به دقت و توجه بالایی می باشد. زیرا در حال حاضر سمی وجود ندارد که استفاده از آن بر سلامت انسان تاثیر منفی نداشته باشد. بنابراین برای سم پاشی اماکن بهتراست انجام این کار را به افراد متخصص و با تجربه واگذار کرد تا با شناسایی نوع حشره و انتخاب سمی مناسب و به کارگیری تجهیزات پیشرفته کار سم پاشی را انجام بدهند. سم پاشی کاسپین با داشتن قابلیت های ذکر شده آماده خدمت رسانی به هموطنان عزیز می باشد.

درباره modir

پیشنهاد ما به شما

عملکرد انواع مواد ضدعفونی و میکروب زدایی

عملکرد انواع مواد ضدعفونی و میکروب زدایی عملکرد انواع مواد ضدعفونی و میکروب زدایی، برخی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

Call Now Buttonارتباط با مدیریت