اقدامات بعد از ضدعفونی منازل

ضدعفونی منازل

 

سمپاشی خانه | سمپاشی کاسپین : اقدامات بعد از ضدعفونی منازل جز مواردی است که قطعا بایستی به صورت کامل از آن اطلاع داشت. آفاتی نظیر سوسک ریز، موش ها، عنکبوت ها، مگس ها و سایر موجودات موذی علاوه بر اینکه به شدت سبب ایجاد وحشت، ترس و حس نامطلوبی می شوند می توانند تهدیدی در منازل به حساب آیند، ناقل بعضی از بیماری های خطرناک هم می باشند. بکارگیری یک سرویس مهار آفات مطلوب ترین انتخاب جهت رهایی از دست آنها است.

توصیه های لازم پس از طعمه گذاری منازل

خیلی از اشخاص که خانه خود را سمپاشی می کنند در خصوص اقدامات بعد از سمپاشی منازل پرسش های بسیاری دارند. همواره مطلوب ترین کار آن است که با فردی متبحر و کاربلد که سمپاشی خانه شما را انجام داده ارتباط برقرار کرده و کلیه پرسش های لازم را از او بپرسید. نکاتی مهم در خصوص اقدامات بعد از سمپاشی منازل عبارتند از:

•اجازه دهید کلیه مناطق سمپاشی شده خشک شوند. نخستین اقدام پس از سمپاشی خانه این است که تا موقعی که سم به صورت کامل خشک نشده است از وارد شدن کودکان یا حیوانات خانگی خودداری کنید.

•بعد از وارد شدن به خانه خیلی فوری شروع به نظافت همه جا نکنید. تمیز کردن فوری امکان دارد اندکی از سم را که جهت از بین بردن آفات در آن محل استفاده کرده اید را پاک کنید. از شخصی که عمل سمپاشی را انجام داده سوال کنید که چه مدت بعد از آن می توان خانه را نظافت کرد.

•جهت نظافت کردن سطح زمین، تی بکار ببرید. یا در صورت لزوم کف را تمیز بشویید.

•از دستکش جهت تمیز کردن خانه استفاده کنید. این عمل از پوست و تندرستی شما حفاظت می کند. در صورتی که اکثر ضد آفات به تندرستی انسان صدمه ای وارد نمی کنند ولی احتیاط همواره لازم است.

•هر مواد خوراکی که در حین سمپاشی بیرون و در دسترس هوا بوده را دور بریزید.

دیگر نکات مهم بعد از طعمه گذاری منازل

•از دیگر نکات مهم در خصوص اقدامات بعد از سمپاشی منازل این است که چنانچه حیوان خانگی دارید از دامپزشک سوال کنید که چه مدتی بایستی بعد از سمپاشی حیوان خانگی را به منزل برد که دستخوش آسیب نشود. چون بعضی از این حیوانات در قیاس با انسان ها حساس تر هستند. این موضوع به ویژه در باره حیوانات کوچک نظیر پرنده ها و همستر بیشتر صدق می کند. در این صورت بایستی با دامپزشک مشورت کرد.

•پس از این عمل از ضد آفات که در منزل دارید به هیچ عنوان استفاده نکنید. امکان دارد این محصولی که دارید با ضد آفتی که پرسنل مهار آفات بکار برده است تداخل داشته باشد. تلفیق بعضی از مواد شیمیایی ویژه امکان دارد۷ سبب اعمال واکنش های سمی شود.

•از شخصی که سمپاشی را انجام می دهد سوال نمایید چقدر زمان لازم است تا هیچ نوع حشرات موذی را مشاهده نکنید. معمولا حدود ۲ هفته زمان لازم است تا پاکسازی آفات صورت گیرد.

خطرات ضدعفونی منزل پس از اتمام مراحل

بعد از پایان کلیه مراحل اقدامات بعد از سمپاشی منازل امکان دارد با بعضی از اقسام حساسیت روبه رو شوید. اغلب بعضی از اشخاص در برابر ضد آفات عکس العمل نشان می دهند و پس از سمپاشی تندرستی آن ها به خطر می افتد. اگر پس از برگشت به منزل هر یک از نشانه های زیر را داشتید بهتر است هرچه زودتر به پزشک معالج خود رجوع کنید.

•سوزش گلو
•مسائل تنفسی
•تهوع
•سرگیجه
•خارش
•سردرد
•غش و ضعف
•تحریک پوستی و…

انجام نظافت بعد از ضدعفونی کردن منازل

یکی از انواع اقدامات بعد از سمپاشی منازل نظافت است. اهمیتی ندارد چقدر زمان بکار می برید، تا موقعی که کلیه سطوح نظافت نشده نباید در منزل مستقر شوید. یک مسئله عمده وجود دارد و آن این است که نظافت نباید عمقی صورت گیرد. شما اجازه ندارید که زیر کابینت ها، پشت وسایل و در مجموع کلیه زیر و روی منزل را پاکیزه و تمیز کنید.

تمیز کردن کلی به مفهوم از بین بردن سموم است. بپذیرید که این نوع سم ها آنگونه که خیال می کنید خطرساز نیستند. کلیه سموم بکار برده شده در سمپاشی آپارتمان مورد تایید وزارت بهداشت بوده و حاوی مجوز قانونی است. پیش از آغاز به امور نظافت دستکش دست کنید.

سم های ضد آفات برای انسان ها مرگبار نخواهد بود ولی بعضی اشخاص در برابر این مواد از خود حساسیت نشان می دهند .در این صورت تا از بین رفتن بو در خارج ساختمان بمانید و پس از آن جهت نظافت کردن وسایل اقدام کنید.

•سطح زمین را با تی تمیز کنید.

•سطح کابینت ها و میز پیشخوان و صفحه کابینت را با مواد شوینده خانگی بشویید.

•شیشه های پنجره، در بالکن و وسایل بزرگتر را هم به صورت مطلوبی تمیز کنید.

اعمال درزگیری پس از انجام ضدعفونی منازل

از اقدامات بعد از سمپاشی منازل درزگیری است. کلیه حفره ها، درز ها و سوراخ های میان کاشی ها، کنج دیوار و… را با بتونه حتما پر کنید. محوطه خالی در پایین چارچوب پنجره، میان کابینت ها یا هر نواحی دیگر را با چسب های ضد آب مسدود ‌کنید. برای ممانعت از داخل شدن حشرات موذی به درون آپارتمان حتما بایستی از توری پنجره استفاده کنید.

جلوی نشتی شیر آب ها را بگیرید این موجودات از این آب استفاده می کنند و در این صورت مدت زیادی می توانند زنده بمانند. درپوش چاهک حمام را حتما تعویض کنید. هر چه در مکان زندگی شما این حشرات کمتر وجود داشته باشند زندگی مطلوب تر است. روزنامه های زاید را از محل زندگی خود دور کنید چون مطلوب ترین محل برای زندگی سوسک های آشپزخانه هستند.

جمع آوری حشرات مرده بعد از انجام ضدعفونی منازل

از دیگر انواع اقدامات بعد از سمپاشی منازل می توان به جمع آوری حشرات اشاره کرد. احتمالا در زمان سمپاشی هیچ نوع حشرات موذی در آپارتمان مشاهده نشود معمولا امری طبیعی است که این موجودات خود را مخفی می کنند اما پس از مدتی و شبانگاه در دام می افتند و همه نابود می شوند.

بدین گونه شرکت سمپاشی نمی تواند در زمان انجام کار تمیز کاری را انجام دهد. امکان دارد نخستین صحنه ای که بعد از ورود به منزل با آن مواجه می شوید صحنه مشمئز کننده صد ها موجود مرده در سطح زمین باشد. پیش از هر اقدامی ماسک و دستکش و … بکار ببرید چرا که سم بر روی کلیه سطوح واقع شده است. لاشه این حشرات را جمع آوری کرده و به بیرون از آپارتمان ببرید.

بصورت دقیق زیر کابینت ها و درون کمد ها را بگردید حتی احتمال یافتن لاشه های دیگر این موجودات در روزهای دیگر وجود دارد. شرکت سمپاشی کاسپین به عنوان یکی از شرکت های خدماتی معتبر در زمینه انجام خدمات سمپاشی است که با بهره مندی از پرسنل مجرب و متخصص در این زمینه، سمپاشی منزل و اقدامات پس از آن را به بهترین نحو انجام می دهد.

درباره modir

پیشنهاد ما به شما

عملکرد انواع مواد ضدعفونی و میکروب زدایی

عملکرد انواع مواد ضدعفونی و میکروب زدایی عملکرد انواع مواد ضدعفونی و میکروب زدایی، برخی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

Call Now Buttonارتباط با مدیریت