آشنایی با عقرب و روش های مبارزه با آن

آشنایی با عقرب و روش های مبارزه با آن

سمپاشی حشرات | سمپاشی کاسپین : آشنایی با و روش های مبارزه با آن،عقرب یکی از انواع گروه بندپایان است، حاوی نیشی است که در قسمت دم آن واقع شده است و اغلب در آب و هوای گرم موجود هستند. اقسام این موجودات دارای ۸ پا هستند و گزش آنها زهر آلود است که بعضی از سم ها مهلک هم هستند. آن ها همواره شب ها فعال هستند و به شکار می پردازند و روز ها خود را زیر سنگ ها، کلوخ ها یا شکاف هایی در عمق زمین و در مجموع در نواحی تاریک خود را مخفی می کنند.

در کل این موجودات با نیشی که دارند می توانند به نوبه خود بسیار خطرناک باشند، از بین بردن آن معمولا کار دشواری است. در نواحی روستایی به دلیل نگهداری طیور و ماکیان در حیاط خانه سبب کم شدن تعداد این جانوران می شود.

بکارگیری از حشره کش ها جهت سمپاشی آنها در درون محل هایی که این موجودات دوست دارند وارد آنجا شوند یا مخفی شوند نظیر زیر لوازم خانه، زیر زمین ها، زیر شیروانی ها، درون کمد ها و… باید صورت گیرد. در نواحی باز بیرون از خانه بایستی حشره کش ها را در نواحی استفاده کرد که آپارتمان در تماس با خاک باشد مانند پی و پایه آپارتمان، راهرو ها، ایوان ها و…

سمپاشی عقرب در نواحی که سنگ ها، چوب و الوار بصورت انبوهی انباشته شده اند دارای اهمیت ویژه ای است.

روش های رایج مبارزه با عقرب

برای مبارزه با عقرب ها روش های متنوعی موجود است که عبارتند از:

•سمپاشی این موجودات به وسیله حشره کش ها یکی از مطلوب ترین روش ها جهت مبارزه با آنها است در این امتداد بایستی دیوار ها، زاویه مکان ها، پیرامون زیر وسایل خانه و توده های مواد زائد،آشغال ها و…را سمپاشی کرد.

احتیاط:

در زمانی که این عمل صورت می گیرد بایستی دقت داشته باشید که به علت این سموم امکان دارد این حشرات موجود در سقف ها تحریک شده و از بالا به پایین افتاده و زمینه نیش فرد را فراهم کنند.

•برای مبارزه با عقرب افزون بر آموزش لازم به افراد در معرض خطر می توان با اعمال مراقبت های احتیاطی نظیر بررسی کفش و لباس در نواحی آلوده، اعمال یک کمربند آبی ( در صورت امکان داشتن) در پیرامون محل سکونت و یا با داشتن طیور ، آنها را مهار کرد.

•برای سمپاشی این موجودات مخصوصا در مکان های نزدیک به محل زندگی ، اشخاص باید این عمل را در آغاز صبح انجام دهند تا به علت تحریک این موجودات کسی در معرض نیش زهر آگین آنها قرار نگیرد.

طعمه گذاری عقرب ها

بکارگیری از حشره کش ها جهت سمپاشی عقرب ها بایستی در درون مکان ها و نواحی که این موجودات می خواهند به آنجا وارد شوند یا خود را پنهان کنند نظیر زیر لوازم خانه، زیر شیروانی ها، زوایای اتاق ها، درون کمد ها و… صورت گیرد.

در محیط های باز ، بیرون از خانه بایستی این سموم را در بخش هایی استفاده کرد که آپارتمان در تماس با خاک باشد. من جمله این نواحی می توان اساس و پایه آپارتمان ها، راهرو ها، تیرک ها، سایبان ها و ایوان ها را نام برد.

ارتفاع این عمل برای از بین بردن این موجودات در این نواحی باید تا ۶۰ سانتی متر از سطح زمین باشد.

از دیگر نواحی که باید این عمل انجام شود و از اهمیت ویژه ای برخوردار است می توان به انبوه سنگ ها و چوب های انباشته شده در پیرامون ساختمان اشاره کرد.

سموم کاربردی و ضروری برای مبارزه با عقرب عبارتند از :

•مالاتیون بی بو به مقدار ۵۰gr از این ماده در لیتر

•لیندین به مقدار ۵grاز آن در لیتر

•پروپوکسور به مقدار ۲۰gr از این ماده در لیتر به تنهایی یا با دیکلرووس به مقدار ۵gr در لیتر بکار برد.

هزینه سمپـاشـی عقرب

قیمت سمپاشی عقرب چقدر است؟ چه کسی باید این هزینه را پرداخت کند؟

آیا می توان پیش از تقاضا برای انجام این کار از نرخ خدمات آن مطلع شد؟

هزینه این عمل به چه فاکتورهایی وابسته است؟

آیا گونه این موجودات بر هزینه این عمل اثرگذار است؟

این ها مرسوم ترین سوالاتی هستند که پیش از انجام این کار به ذهن کلیه مشتری ها می رسد.

همانند دیگر خدمات مربوط سمپاشی موجودات و جانداران گزنده ، قیمت این مورد نیز به عواملی نظیر نوع سم به کار برده شده و مقدار سم مورد نیاز جهت انجام این عمل در نواحی مشکوک بستگی دارد. برای آگاهی دقیق از خدمات و هزینه ها می توان به موسسات معتبر انجام این کار رجوع کرد و با متخصصان و مشاوران آنها مشورت کرد.

آیا با ضدعفونی این موجودات می توان آنها را از بین برد

عقرب ها در پیرامون بیرون از منازل در حفره ها و شکاف های میان سنگ ها، زیر پوست درخت ها، میان چوب های انباشته شده و… پیدا می شوند. در پیرامون منزل می توان آنها را در حمام ، دستشویی، آشپزخانه و نواحی نمناک یافت. این موجودات در روز خود را در گوشه ای مخفی می کنند و در طول شب آغاز به کار می کنند و در پی شکار هستند و زهر خود را به وسیله نیش که در قسمت انتهایی دم آن واقع شده به صید خود وارد می کند.

در این صورت جهت مبارزه و از بین بردن این موجودات به سمپاشی منازل از طریق موسسات معتبر احتیاج است. شرکت سمپاشی کاسپین خدماتی را به شما ارائه می دهد که با بکارگیری از سم های ویژه این موسسه میتوانید خیال خود را از بابت از بین بردن این موجودات راحت کنید. این موسسه از سم های تلفیقی برای این کار استفاده می کند.

۳ گونه سم از ۳ دسته متنوع سموم را با یکدیگر مخلوط کرده و سمی را تهیه می کند که به صورت کامل این موجودات را از بین می برد. بکارگیری از این روش به صورت کاملا حرفه ای یکی از خدمات عمده این موسسه است.

برای از بین بردن این موجودات استفاده از سم های ماندگار نظیر سم بایگون، لیندین و دیازینون در پیرامون خانه بسیار سودمند است. در نواحی روستایی داشتن طیور در حیاط خانه سبب کم کردن جمعیت این موجودات می شود.

درباره modir

پیشنهاد ما به شما

عملکرد انواع مواد ضدعفونی و میکروب زدایی

عملکرد انواع مواد ضدعفونی و میکروب زدایی عملکرد انواع مواد ضدعفونی و میکروب زدایی، برخی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

Call Now Buttonارتباط با مدیریت