حشره ساس

سمپاشی

سمپاشی

سمپاشی ساس

آیا می دانید حشره ساس چه نوع حشره ایست؟

آیا با انوع ساس آشنایی دارید؟
آیا شایع ترین نوع ساس را می شناسید؟
آیا میدانید حشره خون آشام تختخواب چه حشره ایست؟
آیا با کنترل ساس در منازل خود آشنایی دارید؟
شناخت کلی ساس:
ساس نام عامیانه نوعی از حشره است که بدنی بیضی شکل و تخت دارد که حدود 4 الی 5 میلیمتر طول و رنگ آن متمایل به قهوه ای سوخته می باشد و از خون انسان،حیوان و پرندگان تغذیه می کند.91گونه ساس از خانواده سيميسيده از انسان خونخواري مي كننداز اين 91گونه شايع ترين گونه ساس تختخواب (Bed Bugs) ميباشد مراحل تكامل ساس شامل مرحله تخم،5مرحله پورگي ومرحله بالغست،بعد از خونخواري بدن ساس به رنگ قهوه ايي متمايل به قرمز در مي ايد ساس‌ها درطي هر 5 مرحله نمفي و قبل از هر بار تخم ريزي نياز به خونخواري پيدا مي كنند گرماي بدن انسان و دي اكسيد كربن عمل بازدم انسان ساس را به خود جلب مي كند.
هر ساس ماده در طول زندگي خود 200تخم مي گذارد(1تا12تخم در روز)كه 6تا17روز مدت زمان تكثير ان ميباشد ساس‌هاي بيرون امده از تخم سفيد مايل به شيره ايي هستند.اوج فعاليت ساس‌ها در شب ،ساعات 3،4 ميباشد كه در اين ساعات ميزبان در خواب عميق فرو رفته و متوجه نيش و خونخواري حشره نميشود.بيشترين عضوهايي كه توسط ساس مورد حمله قرار ميگيرد شانها و پهلو ميزبان ميباشد،ساس‌ها تمايل بيشتري براي خونخواري ميزباناني كه گروه خوني مثبت دارند از خود نشان ميدهند.ساس‌ها نسبت به گرسنگی مقاوم می باشند تا بیش از یک سال بدون خونخواری به حیاط خود ادامه می دهند.ساس‌ها قادر به پرواز نیستند و در محل سکونت انسانها (منازل،هتل ها،سربازخانه ها و زندان ها) ممکن است یافت شود.

 

سمپاشی | سمپاشی منازل | سمپاشی ساس | خدمات سمپاشی | سمپاشی سوسک

مشخصات زیستی ساس :

ساس ها حشرات موذی هستند که معمولا روزها خود را در درز و شکاف دیوار و  کف خانه ، اثاثیه،لابلای کار تن ها ،پشت کاغذ دیواری،کمدها و درهای چوبی،قفسه کتابخانه،مبلمان،تشک ها و پشتی ها مخفی می شوند.
از آنجایی که منبع اصلی تغذیه (خونخواری) ساس‌ها بدن انسان است بنابراین معمولا در محلی نزدیک به محل نشستن و خوابیدن انسان زندگی میکند و وقتی در تاریکی شب و محیط کم نور فعالیت خود را آغاز می کند شروع به تغذیه از میزبان خوابیده و یا نشسته خود می کند.
اثرات بهداشتی ساس
اولین بار نویسندگان رومی و یونانی از ساس به عنوان یک مشکل در مدیترانه نام برده‌اند. ساس‌ها از انگل‌های خارجی حیوانات ساکن غار (احتمالاً خفاش‌ها) در زمان غارنشینی انسان تکامل پیدا کرده‌اند. این حشرات در قرن 11 در آلمان، قرن 13 در فرانسه و قرن 16 در انگلیس تعیین هویت شدند.
ساس‌ها چه اثرات نامطلوب بر بهداشت جامعه و انسان می‌گذارند؟
ساس‌ها مورد اتهام به انتقال بیماری‌های زیادی هستند اما تاکنون موارد زیر ثابت‌شده است:
1. به خاطر خون‌خوار بودن این حشرات باعث کم‌خونی می‌شوند.
2. ایجاد حساسیت، در بعضی افراد به‌صورت تاول‌های هموراژیک بزرگی، و در بعضی به‌صورت ورم قرمزی
3. کم‌خوابی یا بی‌خوابی
4. ایجاد خارش شدید و عفونت‌های ثانویه
5. ایجاد بوی بد در مکانی که ساس زده است.

بیماریهای منتقل شونده توسط ساس
1.کم خونی
2.التهاب پوستی
3.ناراحتی های روانی

 

سمپاشی | سمپاشی منازل | سمپاشی ساس | خدمات سمپاشی | سمپاشی سوسک